Login

CA Cup Ułęż 2015 – 1 miejsce w klasie

Na początku czerwca miała miejsce II eliminacja Classicauto Cup – tym razem Motopark Ułęż. Ułęż czyli tor za którym przepadam, dobra nawierzchnia, duże prędkości. Jak zawsze dopisała też pogoda – ok. 26 st. C, lekki wiatr. W klasie 2 startowało aż 27 załóg, w mojej klasie pojemnościowej też niemało bo 7.

W treningach nie brałem udziału, nastawiłem się na walkę w sobotę, w czasie „time attack”. I była walka – właściwie już od pierwszego przejazdu. Na drugim przejeździe wypadłem minimalnie z trasy – trafiłem pachołek i 5 sekund kary. To zepchnęło mnie na 2 lub 3-cie miejsce. Ale pomału odrabiałem straty – wóz i nowa skrzynia spisywała się rewelacyjnie, ja też z przejazdu na przejazd się rozkręcałem.

Upał pomału eliminował słabo przygotowane technicznie wozy, najpierw zrezygnowała podwójna załoga na Ładzie MTX, potem zrezygnował Jacek na Skodzie 130RS. Szkoda. Na przedostatnim okrążeniu mój największy konkurent – pan Andrzej Wodziński w Lancii Fulvii – popełnił błąd, wypadł z trasy i stracił ok. 10 sekund. To dało mi szansę na awans – tylko w przypadku gdy nie poniosą mnie nerwy…

I udało się, dojechałem bez błędu, bez strat i zająłem 1 miejsce w klasie 2-1300 i bardzo dobre 8 w całej klasie 2 (na 27 startujących). To duży sukces!

Film z wnętrza, okrążenie z karą 5 sekund

https://www.youtube.com/watch?v=xpiphgdoRRE

Film z zewnątrz

https://www.youtube.com/watch?v=dpUN8p1gFjU

Jakub Nowakowski