Login

Skoda 110R Coupe UK – renowacja

Skoda 110R Coupe przysłana przez klienta z Anglii. Model rzadki, do tego w wersji z kierownicą po prawej stronie. Wart renowacji mimo słabego stanu technicznego.

Wóz był w przeszłości niestety dwukrotnie remontowany. W obu przypadkach nieumiejętnie. Druga renowacja nie została nawet dokończona. Duże braki detali, podejrzewam, że wiele defektów jest ukrytych pod szpachlą i barankami i dopiero wyjdą w czasie prac. Nadwozie, a właściwie tunel ktoś kiedyś zmodernizował pod kątem skrzyni 5 biegowej.  Poszerzenie tunelu jest niestety “ulepione” a nie wyspawane. Najbardziej w trakcie drugiej renowacji ucierpiało wnętrze – fotele, tapicerki i deska rozdzielcza są zapylone szarym podkładem. Silnik jest zagadką, choć blok jest ze 110R, więc jest jakaś baza do złożenia w miarę oryginalnej jednostki napędowej.  Ogólne założenie jest takie – jak najbliżej oryginału.

Projekt odbudowy, który musi jeszcze trochę poczekać, aż zakończę inne renowacje. W wolnych chwilach dokonuję tylko weryfikacji braków, robię listę potrzebnych części itd.

No to najpierw weryfikacja stanu technicznego…

Czas na pierwsze zakupy i pierwsze małe ruchy…