Login

Samochody z Lublina 1950-2014 czyli nowe publikacje na rynku

Nowe książki już wkrótce – po dwuletniej przerwie przyszedł czas na premierę kolejnej mojej książki. Tym razem będzie to monografia przedstawiająca samochody produkowane w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie. Po upadku koncernu DAEWOO zakład przechodził z rąk do rąk lecz od paru lat jego właścicielami jest rodzina państwa Tymińskich, a nazwę zakładu zmieniono na HONKER. W książce przedstawiam produkowane modele – aż po obecne czasy. Prezentowane są również prototypy oraz rysunki przedstawiające wizualizacje samochodów jakie mogłyby powstać w fabryce.

Książka nosi tytuł „ Samochody z Lublina 1950-2014”. Dostępna będzie w księgarniach i sklepach internetowych w pierwszej połowie marca.

Kolejną książką która pojawi się na rynku wydawniczym na przełomie kwietnia /maja będzie monografia o samochodach z FSO zatytułowana „Samochody z Żerania 1950-1977”. Przedstawione zostaną tu samochody produkowane w seryjnie, prototypy i wizje aut do których produkcji fabryka się przymierzała. Książka jest ilustrowana dużą ilością nie publikowanych dotąd zdjęć.

Obecnie pracuję nad drugim tomem „Samochodów z Żerania”, które powinny się ukazać w drugiej połowie roku.

Życzę miłej lektury

Marek Kuc